W jakie mieszkanie zainwestować w Krakowie?

W jakie mieszkanie zainwestować w Krakowie?

Ostatni rok, który upłynął pod znakiem pandemii, pokazał, że w przypadku niespodziewanego załamania gospodarki, nieruchomości pozostają jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych form lokowania kapitału. W jakie mieszkanie warto zainwestować w stolicy Małopolski, aby na nim zarobić, a nie stracić?

Najważniejsza jest lokalizacja

Z badań przeprowadzonych przez finansowy barometr ING wynika, że lokalizacja nieruchomości jest dla Polaków ważniejsze od ceny. Jako priorytetową okolicę, w której znajduje się mieszkanie w Krakowie, wskazało ponad 40 proc. ankietowanych. Cena była najważniejsza dla 36 proc. badanych. Z analizy wynika, że jesteśmy jednym z trzynastu krajów Europy, gdzie dużo bardziej cenimy korzyści płynące z atrakcyjnej lokalizacji, biorąc pod uwagę nie tylko sam koszt nieruchomości, ale też koszty związane z położeniem inwestycji. To podejście jest uzasadnione również ze względów inwestycyjnych, gdyż to właśnie usytuowanie mieszkania będzie w przyszłości stanowiło o potencjale wzrostu jego wartości.

Inwestycje, które  położone są  w najbardziej atrakcyjnych częściach miast, pozostają odporne na skutki kryzysu, w przyszłości można sprzedać je z zyskiem lub mogą stać się źródłem generującym dochód z najmu.

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie - mieszkanie w centrum

Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną dzielnicą Krakowa jest Stare Miasto, które swoją niepowtarzalną historią i pięknymi widokami przyciąga turystów z całego świata. To tutaj znajdują się słynne Sukiennice, gotycka bazylika Mariacka czy Zamek Królewski na Wawelu. Starówka to miejsce tętniące życiem, pełne tradycyjnych restauracji, pubów czy sklepów z antykami. Centrum Krakowa to jednak nie tylko sam Rynek Główny, ale też ulice znajdujące się w bliskim jego sąsiedztwie, które przyciągają turystów, ludzi nauki, sztuki i biznesu, a także wielu inwestorów, którzy właśnie tutaj chcą ulokować swój kapitał.

Spośród nowych inwestycji zlokalizowanych w centralnej części Krakowa ciekawą propozycją jest ukończona już inwestycja Barska 69, z której widok rozpościera się na Wzgórza Wawelskie, a nieopodal znajdują się bulwary Wiślane i Centrum Kongresowe ICE. Barska 69 to idealna propozycja dla klientów zainteresowanych najmem krótkoterminowym i korporacyjnym w miejscu, w którym już w tym momencie nie ma wolnych działek.

Mieszkanie blisko szkoły, pracy i przystanku

Atrakcyjna lokalizacja nie dla wszystkich oznacza to samo. Jednak dla wielu osób kluczowe jest, aby inwestycja była dobrze skomunikowana z najważniejszymi punktami miasta. Dlatego klienci biznesowi dokonujący zakupu z myślą o najmie długoterminowym, powinni zwrócić szczególną uwagę na dogodne połączenia komunikacyjne z centrum, bliskość szkół, przedszkoli, sklepów, biurowców czy przystanków autobusowych i tramwajowych. Poza rozbudowaną infrastrukturą coraz więcej osób docenia też bliskość terenów zielonych, lasów, parków czy skwerów. Na korzyść inwestycji przemawia sąsiedztwo miejsc umożliwiających rekreację i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu; takich jak ścieżki rowerowe, siłownie polowe czy alejki.

Godną uwagi propozycją dla klientów angażujących środki z myślą o najmie długoterminowym jest inwestycja Senisty zlokalizowana przy ulicy Wielickiej, niedaleko skrzyżowania z ulicą Kamieńskiego. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się takie miejsca jak Zalew Bagry, Park Bednarskiego czy centrum handlowe Bonarka City Center.

Wielu inwestorów, zwłaszcza w czasach kryzysu, zdaje sobie sprawę z tego, że nieruchomości pozostają jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych form lokowania środków finansowych w przeciwieństwie do nieprzynoszących obecnie zysków lokat bankowych czy ryzykownej gry na giełdzie. Nieruchomości to obok złota, jeden z najpopularniejszych sposobów ochrony kapitału przed inflacją. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdy zakup przyniesie nam oczekiwaną stopę zwrotu. Ważne, aby inwestycja zlokalizowana była w atrakcyjnym miejscu, najlepiej w centrum miasta lub aby była z nim bardzo dobrze skomunikowana, gdyż takie nieruchomości nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie z biegiem lat ich cena rośnie, łatwiej jest je również sprzedać lub wynająć.

Poszukujesz mieszkania w celach inwestycyjnych? Zastanawiasz się, która lokalizacja będzie najbardziej dochodowa? Napisz do nas: biuro@sento.pl.

Jeżeli interesuje Cię również wykończenie mieszkania, zapraszamy do inpirujących artykułów, takich jak mieszkanie w męskim stylu czy minimalizm w aranżacji wnętrz.