Ulica Barska w Krakowie - lokalizacja z potencjałem: dwa kroki na bulwary wiślane i Wawel, blisko Rynku Głównego

Ulica Barska w Krakowie - lokalizacja z potencjałem: dwa kroki na bulwary wiślane i Wawel, blisko Rynku Głównego

Kiedy zastanawiamy się nad idealną lokalizacją dla apartamentu, w którym chcielibyśmy zamieszkać, kierujemy się wieloma kryteriami. Chcemy, by miejsce to było dobrze skomunikowane z miastem, tak by nie tracić czasu, stojąc w wielogodzinnych korkach. Chcemy by okolica, w której się znajduje, posiadała ciekawą historię i była pełna zieleni. Chcemy wreszcie, by nie brakowało w niej żadnych wygód i usług, do których przywykliśmy. Wszystkie te kryteria, mimo iż wydają się być dosyć wyśrubowane, są dla nas równie ważne, bo wiemy, że wybór lokalizacji mieszkania to sprawa niezwykle istotna.

Prestiżowa lokalizacja w centrum Krakowa

Wydawać by się mogło, że takie miejsce nie istnieje, że to tylko mrzonka, ideał, do którego można dążyć. Jak bardzo jesteśmy w błędzie! Krakowskie Dębniki spełniają wszystkie te wymagania, a ulica Barska zdaje być się spełnieniem wszystkich marzeń. Otoczona dziewiętnasto- i dwudziestowiecznymi kamienicami oraz szpalerem drzew stanowi niezwykle malowniczy zakątek tej modnej dzielnicy. Każdy, kto był tu chociaż przez chwilę, dosłownie zakocha się w jej klimacie. 

 

Biznesowy charakter Barskiej 

Warto zwrócić uwagę na lokalizację Barskiej pod względem biznesowym. W okolicy znajduje się wiele obiektów biurowych, co może stanowić dobrą bazę pracy dla mieszkańców. Dzięki temu lokalizacja zyskuje pod względem inwestycyjnym. Kolejnym atutem tej lokalizacji jest bliskość Centrum Kongresowego ICE, a dzięki temu duży węzeł komunikacyjny znajdujący się w pobliżu. Barska ma znakomite połączenie zarówno z Dworcem Głównym, rynkiem czy lotniskiem. Świadczy to również o biznesowym jego charakterze i stanowi kluczową wartość dla klientów inwestycyjnych pod najem biznesowy czy czasowy. 

Zakole Wisły, bulwary, balon widokowy

Atrakcyjności temu miejscu dodaje fakt, iż znajduje się ono dosłownie 5 minut od Wisły. Meandrujące wraz z nią, bulwary wiślane to niezwykle piękny punkt na mapie Krakowa. Doskonały do tego, by usiąść z książką, wyjść na spacer z psem czy urządzić niedzielny piknik. Poza tym, niezwykłości ulicy Barskiej dodaje fakt, iż znajduje się ona niecałe 500 metrów w linii prostej od Wawelu! Co więcej, jeśli wyruszymy na spacer wzdłuż Wisły, przejdziemy przez planty i historyczne centrum średniowiecznego miasta, dojdziemy na rynek. Cały nasz spacer zajmie nam nie więcej niż 30 minut. W pobliżu znajduje się także balon widokowy, który jest punktem obserwacyjnym zarówno dla gości czy stałych mieszkańców Krakowa.  

Rynek Dębnicki - bazar ze świeżymi owocami i pieczywem

Kiedy szukamy lokalizacji dla naszego mieszkania, często kierujemy się jedynie względami estetycznymi. Chcemy by okolica była jak najbardziej zielona i malownicza. Jednak najpiękniejsze miejsca z reguły pozbawione są dostępu do usług. Dzieje się tak, ponieważ znajdują się one w bliskiej odległości od atrakcji turystycznych, przez co cała infrastruktura poświęcona jest branży turystycznej. Ulica Barska stanowi chlubny wyjątek! W najbliższej okolicy znajduje się Rynek Dębnicki, na którym zaopatrzymy się w soczyste warzywa i owoce, świeże pieczywo oraz kwiaty. Dębniki są wręcz przepełnione mnóstwem małych sklepików, sklepów i kawiarni, dzięki czemu mieszkanie tutaj będzie bardzo wygodne. Poza tym znajdziemy tutaj niezwykłe miejskie perełki: jest tutaj punkt z rzemieślniczymi lodami; słynna w całym Krakowie piekarnia, która w okresie letnim serwuje pyszne jagodzianki, po które ustawiają się długie kolejki; sklep z lokalną żywnością z Ukrainy i wiele innych miejsc, które zaskoczą każdego, kto zamieszka na ulicy Barskiej.

Wiślana Trasa Rowerowa i miejsce do biegania 

Osoby, które szczególnie dbają o zdrowie i tężyznę fizyczną, z pewnością docenią umiejscowienie ulicy Barskiej. Jako że znajduje się w bliskiej odległości od bulwarów wiślanych, stanowi doskonałe miejsce dla porannych lub wieczornych joggingów. Poza tym to świetny punkt wypadowy do wycieczek rowerowych. Przez Dębniki przechodzi bowiem Wiślana Trasa Rowerowa, którą dostaniemy się do malowniczo położonego klasztoru w Tyńcu. Trasa ta stanowi fragment większej sieci ścieżek rowerowych, które biegną przez całą Europę, co zadowoli fanów dłuższych wypraw.

Zalet mieszkania na ulicy Barskiej w Krakowie jest mnóstwo. Oprócz wspomnianych powyżej wypada jeszcze dodać bliskość Kazimierza, imprezowego centrum Krakowa, liczne kawiarnie i restauracje zlokalizowane w okolicy oraz obecność szkół i przedszkoli, w których moglibyśmy edukować nasze pociechy. Opowiadać o nich można dosłownie bez końca, ale najlepiej przekonać się o nich samemu odwiedzając te okolice.