lokalizacja mieszkania

Decydując się na zakup własnego mieszkania, czy to od dewelopera, czy też z rynku wtórnego, na jego ostateczną cenę będzie miało wpływ kilka kluczowych czynników. Oprócz samego metrażu i stanu, w jakim znajduje się mieszkanie (urządzone, do remontu czy w stanie deweloperskim), najważniejszym czynnikiem wydaje się być lokalizacja. To właśnie lokalizacja bywa często kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze tej, a nie innej nieruchomości. Ciężko jednoznacznie i uniwersalnie wskazać, które lokalizacje są najlepsze. Dla osób inwestujących w najem mieszkań najlepsza lokalizacja będzie w centrum, blisko komunikacji miejskiej czy obiektów uczelnianych. Dla rodzin z dziećmi liczy się lokalizacja z dobrym dojazdem lub dostępem do szkół, zaś osoby szukające ucieczki od miejskiego gwaru wybiorą lokalizację na obrzeżach metropolii. Wybór lokalizacji to często pierwsze kryterium, na które spoglądają osoby zainteresowane kupnem nieruchomości, dlatego budujemy nowe osiedla w atrakcyjnych do życia lokalizacjach - takich jak Górka Narodowa.

Lokalizacja czy cena - co jest ważniejsze przy wyborze mieszkania?

Zakup mieszkania to duża inwestycja i odpowiedzialność. Jego wybór musi być przemyślany, dlatego należy wziąć pod uwagę szereg najróżniejszych czynników. Decydującymi są zwykle dwa: cena oraz lokalizacja. Najlepiej, jeśli idą ze sobą w parze i świetnie położone mieszkanie kosztuje niewiele. Rzeczywistość niestety rzadko kiedy jest tak utopijna i najczęściej spotykamy się z dylematem: wydać mniej...

Czytaj więcej

Mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Przed młodymi ludźmi zakładającymi rodziny stoi wiele wyzwań. Jednym z nich jest wybór mieszkania, które będzie służyło nie tylko im, ale także przyszłemu pokoleniu. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które okażą się pomocne przy podjęciu decyzji. Jakie mieszkania są najczęściej wybierane przez młode rodziny z dziećmi? Czym się kierować przy wyborze?

Czytaj więcej

Ulica Barska w Krakowie - lokalizacja z potencjałem

Kiedy zastanawiamy się nad idealną lokalizacją dla apartamentu, w którym chcielibyśmy zamieszkać, kierujemy się wieloma kryteriami. Chcemy, by miejsce to było dobrze skomunikowane z miastem, tak by nie tracić czasu, stojąc w wielogodzinnych korkach. Chcemy by okolica, w której się znajduje, posiadała ciekawą historię i była pełna zieleni. Chcemy wreszcie, by nie brakowało w niej żadnych wygód i...

Czytaj więcej

W jakie mieszkanie zainwestować w Krakowie?

Ostatni rok, który upłynął pod znakiem pandemii, pokazał, że w przypadku niespodziewanego załamania gospodarki, nieruchomości pozostają jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych form lokowania kapitału. W jakie mieszkanie warto zainwestować w stolicy Małopolski, aby na nim zarobić, a nie stracić?

Czytaj więcej
Zamknij

Sento dołącza do Grupy
Dom Development

1 lipca LIDER rynku mieszkaniowego w polsce,
dom development s.a. nabył pakiet większościowy akcji sento s.a.