SENTO dołączyło do Grupy Kapitałowej Dom Development S.A.

SENTO dołączyło do Grupy Kapitałowej Dom Development S.A.

SENTO logo
Dom Development logo

Dom Development S.A., lider rynku mieszkaniowego w Polsce, 1 lipca br. nabył 77% akcji Sento S.A. Cena transakcji wyniosła 35,4 mln zł. W jej  wyniku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A., obecna do tej pory w Warszawie, Trójmieście i Wrocławiu, rozszerzyła zasięg swojej działalności o Kraków – drugi największy rynek deweloperski w Polsce.

 

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem  w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście  i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.) oraz w Krakowie (poprzez Spółkę Sento S.A.). Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego, jak i apartamenty. Do Grupy należy firma wykonawcza Dom  Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 25 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 39 000 mieszkań. Od 15 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kraków to kolejna aglomeracja, na obszarze której chcemy się rozwijać. To drugi po Warszawie największy rynek deweloperski w Polsce, miasto z ogromnym potencjałem, o dużej populacji, z utrzymującym się od lat silnym popytem. Sento wpisuje się w profil i styl działania Dom Development. Zamierzamy wykorzystać bardzo wysokie zasoby finansowe, zaplecze  operacyjne i know-how Grupy Dom Development oraz wieloletnie doświadczenie Sento na  silnie rozproszonym rynku mieszkaniowym w Krakowie. Cieszymy się, że Sento staje się częścią naszej Grupy i widzimy znaczny potencjał wzajemnych korzyści - mówi Jarosław Szanajca,  Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Dołączenie do Grupy Dom Development, lidera rynku deweloperskiego w Polsce, to jeden z  kluczowych momentów w historii naszej spółki. Ten krok pozwoli nam na szybszy rozwój i  zbudowanie szerszej i zdywersyfikowanej oferty, by jak najpełniej wykorzystać potencjał  krakowskiego rynku deweloperskiego – mówi Maciej Mączka, Prezes Zarządu Sento S.A.

SENTO logo Dom Development logo

Sento S.A. koncentruje się na działalności w segmencie apartamentów oraz mieszkań o  podwyższonym standardzie. Według stanu na 31 grudnia 2020 roku firma posiadała 130  mieszkań w ofercie oraz 750 lokali w banku ziemi pod przyszłe projekty. Zrealizowała  inwestycje takie jak np. Atrium Park, Sentopark, Monte Cassino czy apartamenty: Kościuszki,  Agrestowa, Kogucia. Aktualnie największym projektem w ofercie dewelopera jest inwestycja  SenTOTU, zlokalizowana na Górce Narodowej.

 


Zamknij

Sento dołącza do Grupy
Dom Development

1 lipca LIDER rynku mieszkaniowego w polsce,
dom development s.a. nabył pakiet większościowy akcji sento s.a.