Poszukujemy większych mieszkań

Poszukujemy większych mieszkań

Pandemia koronawirusa wpłynęła na nasze preferencje mieszkaniowe. Lockdown trwający długie miesiące i upowszechnienie pracy zdalnej sprawiły, że część z nas potrzebuje obecnie więcej przestrzeni do życia, by czuć się w swoich czterech ścianach komfortowo. Odpowiedzią na te oczekiwania są lokale o większych metrażach, położone z dala od zgiełku miasta, ale dobrze skomunikowane z centrum.

Zmiana preferencji

Dotychczas najbardziej pożądanymi mieszkaniami były te położone w centrum miasta lub w jego bliskim sąsiedztwie. Tak zlokalizowane M było dla klientów świetnym wyborem z uwagi na dostępność bogatej infrastruktury handlowo-usługowej, placówek kulturalnych i edukacyjnych oraz szybki i wygodny dojazd do biura. Jednak nadejście pandemii wymusiło zmianę  dotychczasowego trybu życia. Wiele osób rozpoczęło pracę zdalną, co wydłużyło czas przebywania w mieszkaniu. Wszystko to zweryfikowało nasze potrzeby, a tym samym doprowadziło do zmiany preferencji kupowanych mieszkań. W raporcie portalu Otodom.pl czytamy, że użytkownicy w dobie pandemii zaczęli poszukiwać większych metraży mieszkań, a także lokali z ogródkami i balkonami.

Zaczęliśmy doceniać komfort posiadania przestrzeni i miejsca, gdzie można byłoby odpocząć. Oprócz tego na znaczeniu zyskał dodatkowy pokój, który można byłoby przeznaczyć na gabinet. Deweloperzy nie mogli przejść obok tej zmiany obojętnie i zaczęli wprowadzać do swojej oferty coraz więcej mieszkań o większych metrażach, które cieszą się powodzeniem zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i młodych małżeństw. Do najbardziej atrakcyjnych inwestycji należą te położone w dalszej odległości od centrum, ale dobrze z nim skomunikowane.

Sprawdź również nasz artykuł na temat idealnego mieszkania dla rodziny z dziećmi: KLIKNIJ TUTAJ

Na kredyt lub za gotówkę

Nie tylko kwestia większej wygody ma znaczenie w zmieniających się wciąż preferencjach. Pomimo pandemii koronawirusa rozwój gospodarczy utrzymuje się w naszym kraju na stosunkowo wysokim poziomie. Na tle Europy jesteśmy jednym z tych państw, które rozwijają się w dość szybkim tempie. Lepsza sytuacja finansowa gospodarstw domowych związana z systematycznym wzrostem zarobków, to kolejny czynnik, który sprawia, że Polacy zaczynają poszukiwać coraz większych lokali. W końcu duża część mieszkań jest u nas kupowana za gotówkę. Pozytywnie na nowe preferencje mieszkaniowe wpływa również relatywnie niska stopa bezrobocia.

Nie bez znaczenia jest też rosnąca popularność kredytów hipotecznych. Utrzymujące się dość niskie stopy procentowe sprzyjają zaciąganiu pożyczki. Kredytów udziela się dzisiaj coraz więcej i są one łatwo dostępne. Nic nie wskazuje na to, żeby Polacy mieli przestać z nich korzystać. Można wręcz prognozować, że będą to robić jeszcze liczniej, właśnie ze względu na chęć zakupu większej nieruchomości.

Wzrost zainteresowania Polaków mieszkaniami o większych metrażach to efekt trwającej hossy i zmian wywołanych pandemią. Takie lokale gwarantują przestrzeń, wygodę, a przy tym w przeliczeniu na metry kwadratowe, są tańsze niż mniejsze mieszkania. To idealna propozycja dla rodzin, poszukujących miejsca do życia z dala od miejskiego zgiełku.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem większego mieszkania, sprawdź ofertę naszej nowej inwestycji SenTOTU: KLIKNIJ TUTAJ

Zamknij

Sento dołącza do Grupy
Dom Development

1 lipca LIDER rynku mieszkaniowego w polsce,
dom development s.a. nabył pakiet większościowy akcji sento s.a.